Rok szkolny 2019/2020

sierpień

 • LISTA RZECZY NIEZBĘDNYCH DLA PIERWSZOKLASISTY :
  1. Komplet książek wybrany przez nauczyciela
  2. Piórnik (jeden, mały):2 miękkie ołówki ( HB), temperówka zamykana, gumka
  3. Kredki ołówkowe/miękkie
  4. Klej w sztyfcie
  5. Nożyczki z zaokrąglonymi końcami
  6. Linijka 15-20 cm
  7. Zeszyty:16 kartkowy w cienkie linie do edukacji polonistycznej, 16 kartkowy w kratkę do edukacji matematycznej
  8. Teczka plastyczna: farby plakatowe, 2 pędzle (cienki, gruby), 2 bloki rysunkowe format A4, blok kolorowy format A4,
   dwa bloki techniczne format A4, papier kolorowy, bibuła karbowana kolorowa, plastelina
  9. Strój sportowy w worku: ciemne spodenki, biała koszulka, buty sportowe/ zmienne z białą podeszwą,dres na chłodniejsze  dni, skarpetki
  10. Obuwie zmienne z biała podeszwą

czerwiec

 • Dzień Dziecka inny niż wszystkie 

  Dzień Dziecka w warunkach pandemii wymaga kreatywności i znalezienia nowej formuły – bez tradycyjnych zabaw w szkole, na placu zabaw , jedzenia lodów czy pieczenia kiełbasek.  Nie oznacza to, że rodzice zrezygnowali ze wspólnych  zabaw na świeżym powietrzu czy przygotowania czegoś pysznego dla swoich milusińskich. Przykładem są zdjęcia nadesłane przez rodziców i uczniów. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie dla łaskawszy i  będziemy razem  świętować w szkole.

klasa pierwsza

klasa druga

klasa trzecia

klasa piąta

klasa szósta

klasa siódma

 

maj

 • Zostań w domu i czytaj!
  W naszych kraju ostatnimi czasy w związku z zaistniałą sytuacją bardzo popularne jest hasło #zostań w domu. Jedni gotują, drudzy robią porządki, jeszcze inni majsterkują. Ważne jest, by zostać w domu i robić to,  czego się dotąd nie robiło lub na co zawsze brakowało czasu. Książka zawsze była wiernym przyjacielem człowieka. Ona pozwala przenieść się w inny magiczny świat. Pozwala nam wszystkim zapomnieć o trudnym momencie. Zatem czytanie książek w czasie, w którym przyszło nam „tkwić” jest świetnym sposobem wykorzystania nadmiaru wolnych chwil. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna w  Bargłówce zainicjowała akcję pt.„Zostań w domu i czytaj”. Nasi uczniowie pokazali, że oprócz nauki, siedzenia przed telewizorem czy przy komputerze, można też miło i z korzyścią spędzić czas na czytaniu. Z pewnością niejeden odkurzył swoją domową biblioteczkę i „przeprosił” się z tą czy inną książką. Celem akcji była promocja spędzania  czasu wolnego z  książką w ręku. Wysłane zdjęcia, świadczą o zainteresowaniu czytelniczym i świadomym spędzaniu czasu wolnego przez naszych uczniów.

 

 • Krystian Neubauer klasa VI - "Cuda codzienności" - wypracowanie
  Codziennie możemy oglądać liczne cuda wokół nas. Jednym z nich jest wiosenne, wschodzące słońce, które jak płomień świecy rozpala w nas radość i chęć do życia. Delikatne, nieśmiałe promienie słońca każdego ranka rozjaśniają mój świat, a po dłuższym okresie szarugi są jak najlepszy prezent i wesoła zapowiedź dobrego dnia. Kolejnym cudem, który oglądam na co dzień jest gęsty las otaczający mój dom. Pełen tajemniczych cieni i kształtów jest jak zagadka, którą próbuję rozwiązać podczas moich wędrówek. Las w pobliżu mojego domu skrywa wiele niespodzianek: dzikie zwierzęta, pachnące rośliny, urocze zaułki i porośnięte miękką trawą polany, gdzie chętnie spędzam czas z rodziną. Najważniejszym cudem, który obserwuję na co dzień jest moja rodzina: moja dzielna mama, która jak lwica walczy o nasz dobrobyt, mój odważny tata, który jak tygrys strzeże naszego bezpieczeństwa i mój kochany ale skomplikowany brat, który uczy mnie wyrozumiałości. Uważam swoją rodzinę za cud, dzięki ogromnej miłości, którą w niej doświadczam.

 

 • Co fruwa, a co lata - prace uczniów klasy I

kwiecień

 • Dzień Ziemi - prace uczniów klasy I

marzec

 • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie  szkoły zostaje zawieszone !
  W dn. 12 i 13 marca od godz. 7:00 do 16:00 będą się odbywały zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
  Drogi Rodzicu zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie , gdy nie będzie lekcji w szkole. Nauczyciele naszej szkoły przygotowali materiały do samodzielnej pracy waszego dziecka w domu. Prosimy o współpracę i nadzór.
  Drogi rodzicu !
  Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
  Drogi Uczniu !
  pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
  Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
  Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
  Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

  Z poważaniem

  Sylwia Langer

   

 • Szanowni Państwo ! Odbyło się spotkanie Dyrektorów szkół z Dyrektorem Delegatury w Gliwicach KO w Katowicach, na którym przekazano nam Zalecenia MEN, a mianowicie:
  - wywieszenie w szkole instrukcji mycia rąk,- w poniedziałek 2 marca zostaną przeprowadzone pogadanki z uczniami na temat zasad higieny,- apel  o nieprzychodzenie przeziębionych uczniów do Szkoły !- rezygnacja z wyjazdów  do krajów, gdzie są przypadki zachorowań spowodowanych koronawirusem. Została uruchomiona całodobowa infolinia  Powiatowej Stacji Sanitarnej- Epidemiologicznej w Gliwicach pod tel.666 227 205 NFZ pod numerem 800 190 559 udziela informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Informacje na temat koronawirusa.  Państwo znajdziecie na stronie GIS oraz Ministerstwa Zdrowia.

luty

 • Ostatkowo – walentynkowy bal przebierańców
  Tegoroczny bal przebierańców odbył się 25 lutego w ostatni dzień karnawału. Wzbudził u  uczniów szczególnie wiele emocji, ponieważ zostały także rozdane kartki z walentynkowymi życzeniami. Odświętnie udekorowana kolorowymi balonami sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do zabawy klimat. Uczestników trudno było rozpoznać. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci. Kostiumy budziły zaskoczenie i zachwyt. Prowadzący animatorzy pani Sabina Scholz – Michalik i pani Marta Dzwonek  zachęcały do  tańca przy młodzieżowej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Wszyscy świetnie się bawili. Wybrano króla  i królową balu- zostali nimi: wśród uczniów młodszych  Nadia Osadnik i Tomasz Burzyński, a w klasach V-VIII  Julia Szuler i Stanisław Podsiadło. Dziękujemy również Pani Dyrektor za „słodkie” nagrody. Bawiliśmy się świetnie i już czekamy na następny bal.

 

 • SUPER UCZNIOWIE
  11.02. 2020 r. zgodnie z Statutem Szkoły, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie w I semestrze - Rada Pedagogiczna wyróżniła następujących uczniów :
  kl. I : Nadia Osadnik

  kl. II:    Lena Szuler, Barbara Czerwińska, Aleksandra Milewska
  kl. III:    Tomasz Burzyński, Błażej Rusin, Filip Śliwiński, Krzysztof  Doleżych, Bartłomiej Dzija, Emilia Kwaśny
  kl. V:    Helena Jonda ( 4,93) , Kaja Śliwińska ( 4,93), Emilia Hahnel ( 4,89), Magdalena Muszalik ( 4,79)
  kl. VI:   Julia Zok ( 4,79), Damian Białobok ( 4,77)

  kl. VII:   Julia Moric (4,79)


   
  Zgodnie z Statutem Szkoły  na wniosek wychowawców za 100% frekwencję na zajęciach w I semestrze  – Rada Pedagogiczna  wyróżniła:
  kl. II Aleksandra Milewska, kl. III Filip Śliwiński, kl. V Natalia Cieślok , kl. VII Julia Moric

styczeń

 • "Zimą wkoło jest wesoło"
  Dla każdego coś miłego i interesującego przygotowano podczas  zimowych półkolonii od 13 do 17 stycznia w naszej szkole. Już pierwszego dnia młodsze dzieci figlowały wśród basenów z piłeczkami oraz labiryntów z grami i zabawami ruchowymi w rybnickiej "Dżungli", zaś starsi doskonalili technikę gry w kręgle na torach bowlingowych. Tradycyjnie po tych  ruchowych wyczynach wszyscy udali się do ulubionego "Mc Donalda". W kolejny dzień uczestnicy półkolonii odwiedzili "Muzeum Ognia" w Żorach, gdzie poznali wszystkie tajemnice ognistego żywiołu. Nie zabrakło także wrażeń podczas seansów filmowych "Jumanji" i "Kraina lodu" w gliwickim Cinema City. W następny dzień  zajęcia odbywały się na krytej pływalni „ Wodnik” w Paniówkach, gdzie do dyspozycji dzieci były dwa baseny pływackie, solankowe wanny z hydromasażem, grota solna, tunel wodny z biczami szkockimi oraz zjeżdżalnia. Półkolonię zakończyliśmy w zaprzyjaźnionej Pizzerni „777” w Knurowie, gdzie do woli  częstowano się, sponsorowaną przez właścicielkę- Panią Izę Kowalską -smaczną i aromatyczną pizzą. Jednakże po posiłku czekała  ostatnia atrakcja tegorocznego zimowiska - magiczny pokaz, dzięki któremu każdy mógł zostać czarodziejem. Dziękujemy wszystkim sponsorom za dofinansowanie naszego zimowego wypoczynku. Opiekę nad dziećmi sprawowały: Sylwia Langer, Karina Kusyk - Bardzińska, Marta Dzwonek, Bogumiła Pawliczek i Marcin Kubala.

 

grudzień

 • Magiczny czas w naszej szkole
  17 grudnia w Szkole Podstawowej w Bargłówce odbył się niezwykły pokaz bożonarodzeniowy. Miejsce tego wydarzenia wskazywały błyszczące lampki świąteczne przed wejściem do budynku szkolnego, które niczym Gwiazda Betlejemska prowadziły Gości w progi Szkoły. Wszystkim
  przybyłym na ten magiczny moment pojawiły się łzy wzruszenia. Wśród znamienitych gości znaleźli się Burmistrz Sośnicowic pan Leszek Kołodziej, jego zastępca pan Bernard Wilczek, dyrektorka GZPEO w Łanach Wielkich pani Iwona Duda, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sośnicowicach pani Regina Bargiel, jak również sołtysi Bargłówki i sąsiednich miejscowości. Niesamowity pokaz światła, cienia i muzyki wprowadził zebranych w świąteczny nastrój. Uwrażliwił na intencjonalność tych świąt. Bo przecież w ten szczęśliwy czas ważna jest radość i bliskość, a nie dom błyszczący jak w reklamach telewizyjnych czy stos drogich prezentów pod choinką. Takie i inne „dobre rady” mieli do przekazania zebranym rodzice i nauczyciele odgrywający scenki o tym jak należy i jak nie należy postępować, by przed świętami nie dać się zwariować. Łzy wzruszenia oraz szczery śmiech spowodowały wyjątkową atmosferę tego wieczoru. Parafrazując słowa pana Burmistrza Leszka Kołodzieja biorąc udział w tym wydarzeniu odnaleźć można było zadumę, refleksję, wzruszenie, radość i śmiech. Zapach tradycyjnej ciepłej szarlotki podawanej z lodami dopełniał wyjątkowego nastroju. Wierzymy, że ten czas spędzony w murach naszej szkoły, pokaz Jasełek i atmosfera świąteczna będą długo żyły w Państwa wspomnieniach.


 

 • W Krainie Elfów
  13 grudnia uczniowie naszej szkoły  wybrali się na wycieczkę autokarową do Krainie Elfów w Katowicach. Podczas wizyty w Krainie dzieci wzięły udział w świątecznych przygotowaniach. Na początku zwiedzania uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każdej z grup towarzyszył Elf Przewodnik, który na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadził dzieci po jej zakamarkach. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zostać „testerami zabawek”, pomóc przy budowie wózka czy napisać list do Świętego Mikołaja. Ponadto brali udział w wielu zabawach ruchowych, zręcznościowych czy edukacyjnych, a każde kolejne zadanie sprawiało im wiele radości i uśmiech nie znikał z buziek nawet na chwile. Niemniej jednak najważniejszą atrakcją było spotkanie z samym Świętym Mikołajem, od którego każde dziecko otrzymało Dyplom Pomocnika Elfa oraz mały upominek. Dziękujemy Elfom za mile spędzony czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • Mikołaju, Mikołaju…

  6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Wreszcie jest. Mikołaj zawitał  i obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

  - To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

 

 

 • Mikołajki w Domu Dziecka 3 w Gliwicach
  Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły mogli osobiście wręczyć paczki mikołajkowe z różnorodnymi łakociami podopiecznym  Domu Dziecka 3 w Gliwicach. Tradycyjnie już do prezentów dołączony został bon upominkowy na sprzęt i odzież sportową.  Tym  razem w spotkaniu integracyjnym brali udział przedstawiciele wszystkich  klas V- VIII. Inicjatorem akcji był Grzegorz Czarny a organizatorem była Pani Danuta Paśnik, której pomagały Panie Beata Urbanek i Sabina Scholz -Michalik. Szczególnie dziękujemy Pani Annie Śliwińskiej i Panu Adamowi Wochnikowi za udział i  pomoc w organizacji wyjazdu.

listopad

 • Andrzejkowe wróżby do spełnienia...
  Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w przeddzień imienin św. Andrzeja, stąd też pochodzi nazwa tego obyczaju. Wśród andrzejkowych wróżb w naszej szkole nie mogło zabraknąć lania wosku na wodę przez dziurkę od klucza. Podczas zabawy „z serduszkiem” można było dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszła żona lub mąż - nie wszyscy byli zachwyceni wynikiem ... :) Andrzejkowa wróżba z monetą decydowała czy uczestnikom zabawy spełni się pomyślane życzenie, wróżba z kubeczkami przepowiadała wspaniałą przyszłość. Wieczór andrzejkowy to także czary i magia. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 

 • Dzień Pluszowego Misia
  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 28 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. W ramach obchodów tego miłego święta uczniowie z klas I – III zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie odczytano im  kilka pluszowych opowieści o misiach oraz zorganizowano gry i zabawy z udziałem "Dużego misia". Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

   

 • "Pociąg do wolności"
  Jak co roku  w Szkole Podstawowej w Bargłówce odbyła się uroczysta akademia z okazji  101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy VI  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty i znicze pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 • Czytamy przedszkolakom
  6 listopada 2019 r. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczennice klasy piątej odwiedziły przedszkolaków z Przedszkola w Bargłówce i zaprezentowały dzieciom ulubione bajki i wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz „Kubusia Puchatka” A. A. Milne’a. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem i reagowały żywiołowo, gdyż słuchanie bajek, wierszy i opowiadania wzbudziło u nich dużo emocji. Czytanie sprawiło wszystkim wiele radości. Mali odbiorcy byli zachwyceni. Miłe przyjęcie i uśmiech oraz zadowolenie dzieci było najlepszym podziękowaniem dla czytających. Serdecznie dziękujemy dyrektor przedszkola Danucie Remiorz za umożliwienie przeprowadzenia akcji.

 • Kibicujemy na Ekstraklasie Futsalu.
  Liczna reprezentacja uczennic i uczniów naszej szkoły miała możliwość wyjazdu na mecz derbowy Ekstraklasy Futsalu w którym zmierzyły się drużyny Piasta i GSF Gliwice. Ten bardzo wyrównany pojedynek zakończył się zwycięstwem Piasta 4-3, choć do ostatnich sekund meczowi towarzyszyły niezwykłe emocje. Na ławkach trenerskich obu drużyn zasiadali selekcjonerzy, którzy w swoim dorobku mają pracę z reprezentacjami kraju (Piast Gliwice-Orlando Duarte Portugalia i GSF Błażej Korczyński Polska). Na hali zarówno na parkiecie jak i na trybunach nie zabrakło wielu zawodników grających w reprezentacji kraju. Serdeczne podziękowania dla Miłosza Karskiego za umożliwienie integracyjnego zdjęcia z zawodnikami zwycięskiej drużyny oraz dla rodziców, którzy zapewnili transport na mecz. Naszym uczniom życzymy dalszego zapału w kibicowaniu a obu drużynom zwycięstw  w kolejnych meczach o Mistrzostwo Polski. Organizatorem wyjazdu był Grzegorz Czarny.

 październik

 •  Z wizytą w Urzędzie Miejskim
  W poniedziałek 28 października Urząd Miejski w Sośnicowicach odwiedziła grupa młodych reporterów „BarTV3Główka”, czyli uczniowie III klasy naszej szkoły. Wraz z panią dyrektor i i wychowawczynią „zwiedzali” urząd, zaczynając od spotkania z Burmistrzem Leszkiem Kołodziejem i jego zastępcą Bernardem Wilczkiem. Mali reporterzy zadawali panom wiele pytań, niektóre z nich były naprawdę trudne i dotyczyły ważnych dla gminy spraw. Następnie każdy uczeń mógł zasiąść na najważniejszym w gminie krześle – krześle Burmistrza. Kto wie? Może dla któregoś z nich nie był to pierwszy i ostatni raz?
  Następnie wraz z „urzędowymi przewodniczkami” uczniowie odwiedzali biura pracowników, którzy opowiadali, czym się zajmują i co można u nich załatwić. Młodzi reporterzy dowiadywali się wielu ciekawych rzeczy o gminie, o funkcjonowaniu urzędu, o pracy urzędnika. Pytali nie tylko o wynikające z toku spotkania niejasności, ale także o sprawy, które ich dotyczą jak np. o remont szkoły, budowę przystanku czy remonty ulic, przy których mieszkają. Po obejściu głównego budynku urzędu uczniowie odpoczęli chwilę przy drugim śniadaniu słuchając kilku informacji o naszej gminie. Na koniec oprowadzające pracownice urzędu urządziły „test” – quiz o gminie. Żaden uczeń nie wyszedł z pustymi rękami: były nagrody i dyplomy. Na koniec wszyscy udali się do budynku Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie dzieci dowiedziały się, co w tym miejscu mogą załatwić oraz zobaczyły Salę Ślubów.
  Uczniowie z naszej szkoły byli gośćmi Urzędu w ramach podziękowań za przepiękny występ na styczniowej Gali Przedsiębiorców. Trochę się naczekali, ale wycieczka im się podobała, uzyskali podstawowe wiadomości o funkcjonowaniu gminy i poznali Urząd od "od kuchni" poprzez kontakt z pracownikami.
  Bardzo dziękujemy pracownikom Urzędu za to miłe przedpołudnie.

 • Byliśmy w Wieliczce
  24 października uczniowie klas  V - VIII pojechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Na miejscu czekał na dzieci przewodnik, który krok po kroku zapoznawał je z historią kopalni. Uczniowie zwiedzili Komorę Kopernika, Kazimierza Wielkiego i Piłsudzkiego. Największy entuzjazm jednak wzbudziła  przepiękna Kaplica św. Kingi. Po trzech godzinach zwiedzania przyszedł czas na zakup pamiątek i pożegnanie się z kopalnią. Wycieczka do Wieliczki pozostanie długo w pamięci naszych uczniów.

 

 • Lekcja pod kopułą namiotu
  W piątek 25 października odbyła się w naszej szkole szczególna lekcja. W sali gimnastycznej został rozłożony kulisty namiot. Pod jego kopułą uczniowie z klas VI - VIII obejrzeli  film dotyczący powstawania, rozwoju i zanikania rafy koralowej. Zaś uczniowie  z klas I - V poznali historię wypraw  i lądowania statków kosmicznych na księżycu.
  Dziękujemy organizatorom za niezwykłe efekty wizualne i dźwiękowe podczas oglądania filmów.

 

 • II Gminny Konkurs Gwary Śląskiej

  21 października w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej  w Sośnicowicach odbył się II Gminny Konkurs Gwary Śląskiej.  Naszą szkołę reprezentowali Błażej Rusin i Krzysztof Doleżych oraz Paweł Wilczek i Julia Moric. Z repertuarem  ” Hilda i Gerard – zgodne małżeństwo” Julia i Paweł zdobyli  I miejsce w kategorii szkolnej.

 

wrzesień

 • Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia
   We wtorek 15 października 2019  roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.
  To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
  Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz miasta Sośnicowice Leszek Kołodziej, Zastępca Burmistrza Sośnicowice Bernard Wilczek, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły Pani Sylwii Langer, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
             Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, liczenia, czytania, znajomości ruchu drogowego oraz symboli państwowych.To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Bargłówce
             Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości.
  Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Jakub Cyroń, Jakub Król, Wiktoria Leśniewska, Aleksandra Lisowiec, Kinga Luka, Nadia Osadnik, Janusz Pieczka, Kacper Remiorz, Klaudia Rosińska.

 

 • Dzień Chłopaka - 30.09.2019r.
  Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel, w trakcie którego przedstawicielki Samorządu Szkolnego w imieniu wszystkich dziewczyn z naszej szkoły złożyły  chłopcom życzenia oraz odczytały wiersze na  ich cześć. Następnie obdarowały ich samodzielnie wykonanymi upominkami. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

 • Europejski Tydzień Sportu
  W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu społeczność naszej szkoły uczestniczyła w szeregu licznych zajęć mających na celu promowanie aktywnego trybu życia. Głównym punktem tygodnia był turniej rzucanki siatkarskiej w którym uczestniczyły reprezentacje rodziców, uczniów i nauczycieli. W trakcie rywalizacji, pełnej fantastycznych akcji oraz dobrej zabawy najlepszymi wynikami wykazali się uczniowie, następnie rodzice i nauczyciele. Pozostali uczniowie szkoły dopingowali swoim ulubionym zespołom oraz uczestniczyli w różnych grach i zabawach. Po oficjalnym wręczeniu pucharów kolejną część imprezy stanowiło spotkanie z Wicemistrzem Polski w Crosstriathlonie oraz w Duathlonie Sebastianem Chojnowskim. Miało ono początkowo formę prezentacji sylwetki czynnego zawodnika  oraz wspomnianych (wymagających olbrzymich pokładów energii) dyscyplin. Pan Sebastian odpowiadał na liczne pytania dotyczące specyfiki zawodów oraz przygotowań do nich (np. żywienia, treningów). Największą atrakcją spotkania stanowiła jednak praktyczna część sprawnościowa. Uczniowie mogli  podczas niej wypróbować swoich sił i koordynacji jeżdżąc na rowerze na rolkach treningowych. Osoby, którym powiodła się ta sztuka zostały nagrodzone upominkami związanymi z dyscypliną przewodnią. Głównymi organizatorami wydarzenia byli Grzegorz Czarny i Błażej Krysa, którzy bardzo dziękują Pani Dyrektor Sylwii Langer, rodzicom, uczniom, nauczycielom i Sebastianowi Chojnowskiemu za współorganizację tego przedsięwzięcia sportowego.

 • Bezpieczny tydzień 23.09 - 27.09.2019r.
  W ramach tygodnia bezpieczeństwa w naszej szkole miały miejsce trzy wydarzenia. W poniedziałek odbyła się pogadanka przedstawiciela policji na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole i poza nią. Dodatkową atrakcją był nowy radiowóz, którym przyjechał policjant. Wszyscy uczniowie chcieli mieć zdjęcie z pojazdem.
  Bezpośrednio później pan Wiesław Wyrozumski miał pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną "Bezpieczny i zdrowy uczeń". W środę przeprowadzono próbny alarm ewakuacyjny, który przebiegł bez zakłóceń.

 

 • Witaj szkoło, żegnajcie wakacje!
   

  W poniedziałek 2 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Pani dyrektor powitała uczniów, nauczycieli, rodziców, a szczególnie serdecznie pierwszoklasistów. Następnie od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" zaczęła się oficjalna część uroczystości.  
  Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej zgromadzeni  wysłuchali  wierszy   i  opowiadania o tematyce wojennej  w wykonaniu uczniów kl. VI.
  Potem     Dyrektor szkoły wręczyła uczniom   klasy I rogi obfitości, tzw. tuty.
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, po wcześniejszych spotkaniach uczniów z wychowawcami,  zakończyła  msza  odprawiona  w sali gimnastycznej.
   


Powrót na górę strony