Rok szkolny 2018/2019

    październik

 • Pasowanie na Ucznia
  12 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie na Ucznia. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas pani Ewa Waliczek pełniąca obowiązki Burmistrza Sośnicowic. Uczniowie klasy I przenieśli wszystkich obecnych do Krainy Smerfów, gdzie pochwalili się swoją wiedzą i umiejętnościami. Słowami piosenki "Pięknie żyć" pokazali, co w życiu jest najistotniejsze. Dużym przeżyciem dla dzieci było uroczyste ślubowanie na flagę naszego kraju oraz pasowanie przez panią Dyrektor Sylwię Langer wielkim niebieskim ołówkiem na Ucznia Szkoły Podstawowej w Bargłówce. Ogromną niespodzianką były przygotowane dla pierwszoklasistów prezenty. Otrzymane tablety na pewno pomogą uczniom w przyswajaniu wiedzy i rozwijaniu kompetencji informatycznych. Wielkie ukłony w stronę wszystkich, którzy uświetnili to ważne dla uczniów wydarzenie!

 

     wrzesień

 • Dzień Chłopaka
  Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Samorząd uczniowski wraz opiekunami Martą Dzwonek i Sabiną Scholz Michalik  przygotował dla chłopców  z okazji ich święta niespodziankę  - zorganizowano ciekawe zabawy i konkursy. Chłopcy mieli do wykonania wiele zabawnych zadań m.in.: tor przeszkód, wypicie soku z cytryny czy ozdobienie krawatu. Wszyscy świetnie się bawili  przy muzyce disco. Na koniec chłopcy zostali  obdarowani pamiątkowymi koronami w kategoriach: Mister Odwagi, Mister Kreatywności, Mister Uśmiechu, Mister Sprawności oraz Mister Tańca.
  Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

 • 24.09. – 28.09.2018r. „Tydzień bezpieczeństwa”
  W tym czasie zorganizowano szereg działań związanych z bezpieczeństwem dziecka w szkole i poza nią. Na zajęciach wychowawcy omówili bezpieczne zachowania w szkole i poza nią. Podczas apelu, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą bezpieczeństwu. Przeprowadzono także próbny alarm ewakuacyjny.

 

 • Europejski Dzień Sportu i Sztafeta 100x100 z flagą w ramach ETS
  Społeczność szkolna  w Bargłówce  wraz z reprezentacją rodziców brała  udział w Szkolnym Dniu Sportu, który odbywał się w ramach imprez zgłoszonych do ETS w ramach Ogólnoeuropejskiego projektu " Be Active" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Sylwia Langer rozpoczynając również Sztafetę z flagą 100x100 m z okazji 100- lecia niepodległości. Następnie kolejno uczniowie, przekazując sobie flagę  pokonywali powyższy dystans aż 202 razy (czyli wykonując ponad 100% planowanej trasy!!!). W biegu ponadto brali udział nauczyciele, rodzice, a także inni członkowie rodzin naszych dzieci. Tradycyjnie już głównym punktem programu były jednak mecze rzucanki siatkarskiej pomiędzy rodzicami, uczniami i nauczycielami. Triumfatorem tegorocznej, bardzo zaciętej rywalizacji zostali rodzice, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie, a nauczyciele jak przystało na gospodarzy zawodów, zajęli 3 miejsce. W trakcie wydarzenia organizatorzy wydzielili dodatkowe strefy aktywności (frisbee, kometka, piłka koszowa), uczniowie zadbali o oprawę muzyczną, a najmłodsze klasy urządziły strefę dopingu. Na zakończenie zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrodzono wszystkich uczestników. W imieniu organizatorów serdeczne podziękowanie za aktywny udział dla rodziców i uczniów oraz życzenia dalszej aktywności sportowej.

 • Szkoła Podstawowa w Bargłówce przy współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach 
  rozpoczyna  27 października 2018 r. realizację projektu pt.
  " Dwa- Dziecięca Wszechnica Architektury",
  który będzie realizowany na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 
   
  Projekt jest skierowany do uczniów kl. IV-VIII.
   
  Głównym celem projektu jest prowadzenie edukacji architektonicznej uczniów zgodnie z podstawą programową szkoły podstawowej.
  Każdy uczeń bierze udział w co najmniej jednym 3- miesięcznym cyklu zajęć:
  Cykl 1. 
  " Architektura w moim mieście, kraju, świecie; zajęcia odbędą się 27.10.2018 r., 17.11.2018 r.  i 24.11.2018 r. 
  " W poszukiwaniu skarbów architektury ziemi śląskiej " Czerwony Nikiszowiec- zielony Giszowiec - wycieczka 15.12.2018 r.
   
  Uczniowie mają zapewniony transport autokarem oraz posiłek w czasie zajęć.
  Zajęcia prowadzić będą pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej !

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w  projekcie.
  Regulamin uczestnictwa w projekcie

   

 • Flora i fauna morska w polskich górach?
  35 uczniów z klas 4-8 uczestniczyło w wyjeździe do Bielska-Białej. Po drodze na miejsce docelowe odwiedzili Muzeum flory i fauny morskiej w Jaworzu, gdzie mogli poznać podstawowe informacje oraz ciekawostki z życia organizmów wodnych. Ponadto zobaczyli film promujący Beskid Śląski dzięki któremu mogli zapoznać się z walorami przyrodniczymi tego regionu. Brali tam również udział w mini konkursach z wiedzy geograficznej. Następnie uczestniczyli w godzinnej trasie turystyczno-krajoznawczej w kierunku szczytu Szyndzielnia. Z pomocą w zdobyciu wzniesienia przyszła im kolejka gondolowa, która ułatwiła pokonanie trasy oraz dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń. Panoramy widoczne podczas podróży oraz z tarasu schroniska wynagrodziły wszystkim wszelkie trudy i kaprysy pogodowe. W tym miejscu szczególne podziękowania dla mam Szymona, Tomka i Adama za niezbędną w organizacji wyjazdu pomoc. Nauczycielami organizującymi wyjazd byli: Danuta Paśnik-Rybińska, Beata Urbanek, Krzysztof Zawadzki i Grzegorz Czarny.

 

 

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  W poniedziałek 17 września br. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięli udział obecni w tym dniu uczniowie klas I-VIII, oddawali oni swoje głosy na jednego z czterech kandydatów: Emilię Fait, Julię Zok, Julię Moric i Pawła Wilczka. We wtorek nastąpiło podliczenie i ogłoszenie wyników: najwięcej głosów zdobył Paweł Wilczek i tym samym został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Zastępcami przewodniczącego zostały w tym roku szkolnym: Julia Moric i Emilia Fait. Funkcję skarbnika będzie pełniła Julia Zok.

 

 

 • Witaj pierwsza klaso !
  W poniedziałek trzeciego września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor powitała wszystkich zebranych, szczególnie serdecznie pierwszoklasistów, ich rodziców oraz nauczycieli rozpoczynających pracę w Szkole Podstawowej w Bargłówce. Następnie odczytała list ministra edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Kończąc uroczystość tradycyjnie obdzieliła uczniów klasy pierwszej dostarczonymi wcześniej przez rodziców tytami. Później uczniowie udali się do klas ze swoimi wychowawcami. Uroczysty dzień zakończono mszą świętą odprawioną na boisku szkolnym.

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powrót na górę strony