Rok szkolny 2017/2018

luty

 • Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci

  Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.
  W ramach obchodów DBI 2018 uczniowie naszej szkoły przeszli szkolenia e – learningowe, wykonali prezentacje komputerowe oraz gazetkę na korytarzu szkolnym dotyczącą kulturalnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.. Również rodzice zostali przeszkoleni  na temat bezpiecznego surfowania w Internecie. Obchody zakończyliśmy 20 lutego apelem szkolnym, podczas którego podsumowaliśmy wiedzę na temat kulturalnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

 • EUROWEEK
  W dniach 12-16 lutego 9 uczniów naszej szkoły wraz ze swoimi kolegami ze Szkoły Podstawowej z Sierakowic i Kozłowa wzięło udział w projekcie edukacyjnym Euroweek. Warsztaty miały miejsce w malowniczo położnej Kotlinie Kłodzkiej, a prowadzone były przez wolontariuszy z Indonezji, Indii, Urugwaju, Gruzji oraz wielu innych egzotycznych dla nas państw.  Program Euroweek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u uczestników. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski. 
  Cywińska Anna

 

 • FERIE' 2018
  Zimowisko'2018 w naszej szkole  to tydzień zabawy, humoru i wielu atrakcji.
  Każdy dzień niósł ze sobą dobrą zabawę wśród uczestników, poczucie bezpieczeństwa,  świetne kontakty z rówieśnikami oraz nowe przygody. Pierwszy dzień to nauka pływania i doskonalenia  tej umiejętności  przez wielu uczestników na basenie ,,WODNIK'' w Paniówkach oraz zabawy w wodzie, gdzie powodzeniem cieszyła się zjeżdżalnia i tunel wodny. Następnie  wizyta w kinie ,, CINEMA CITY'' w Gliwicach . Filmy ,, Paddington  i  ,,Cudowny chłopak'' dostarczyły dzieciom niezapomnianych wzruszeń oraz mądrych rad. Zapewne wiele dzieci z nich skorzysta. Na zakończenie odwiedziliśmy Mc Donald.Kolejny dzień był  pełen atrakcyjnych  zabaw ruchowych w ,, FIGLORAJU'', gdzie dzieciaki dały upust  swojej dużej aktywności , a na torach starsi pokazali  precyzję w zbijaniu kręgli. Wszystkie atrakcje można spotkać w Rybniku. Następny, połączony był ze zwiedzaniem RADIOSTACJI GLIWICKIEJ oraz udziałem dzieci w warsztatach ,, W ŚWIECIE GOTÓW'', ,, SKARBY GOTÓW'' w Willi Caro. Nie mogło zabraknąć w ,,tłusty czwartek'' - pączków, którymi zajadały się dzieciaki , popijając herbatką z cytrynką. Ostatni  dzień upłynął dla smakoszy pizzy, w Restauracji
   ,, 777'' w Knurowie. Popijając soczki miło wspominaliśmy miniony tydzień.
  Dziękujemy Pani Izie Kowalskiej za przepyszną pizzę oraz Wychowawcom za profesjonalną opiekę.
  Opiekę sprawowali:  M. Malinowska- Idasiak , Marcin Kubala, Monika Kubala, Dorota Wróblewska, Martyna Piszkała.
  autor: Małgorzata Malinowska -Idasiak

styczeń

 • Bal przebierańców
  W środę 24 stycznia nasza sala gimnastyczna zamieniła się w wielką salę  balową. Uczniowie hasali i pląsali w rytmie żywiołowej muzyki, a także brali udział w licznych konkursach. Były między innymi wybory na najciekawszy strój klasowy, a także wybory królowej i króla balu. Zostali nimi  Kaja Śliwińska i Tomasz Wojtke. Nad całością czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani   Sabina Scholz – Michalik i pani Marta Dzwonek. Wspólne zabawy i tańce dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Na następny bal czekamy za rok!

 • Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem

  Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii 23.01.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela policji, pana asp. sztab. Grzegorza Olszewskiego. Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pan policjant przypomniał uczniom o noszeniu odblasków. Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która zobrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego. 

 • SUPER UCZNIOWIE
  19.01. 2018 r. zgodnie z Statutem Szkoły, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie w I semestrze - Rada Pedagogiczna wyróżniła następujących uczniów :
   kl. I :    Tomasz Burzyński, Emilia Kwaśny
   kl. IV:   Amelia Doleżych ( 4,92), Dominik Wochnik ( 4,92 ), Julia Zok ( 4,92 ),
  kl. V :  Julia  Kowalska (4,92), Julia Moric (4,92), Kacper Rusin (4,92),Paweł Wilczek (4,81 ),
  kl. VI:   Jakub Matysik (4,8).

  Zgodnie z Statutem Szkoły  na wniosek wychowawców za 100% frekwencję na zajęciach w I semestrze  – Rada Pedagogiczna  wyróżniła:
  kl. IV :  Julia Zok,
  kl. V  :  Paweł Wilczek

 

grudzień

 • Wieczór Wigilijny w Szkole Podstawowej w Bargłówce
  Spotkanie opłatkowe w naszej szkole przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszych skromnych progach rodziców z dziećmi, sołtysów z Bargłówki i Trach oraz mieszkańców starszych i samotnych.
  Licznie zgromadzeni mieli sposobność  obejrzeć nowatorskie,  pod względem treści i efektów wizualnych ,,Jasełka'' w wykonaniu uczniów klasy piątej i szóstej, gdzie pomysłodawcą i reżyserem  przedstawienia był Krzysztof Zawadzki. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim, szczególnie w czasie śpiewania kolęd i pastorałek.Ten cudowny wieczór połączony był z Jarmarkiem  Bożonarodzeniowym, gdzie obecni   zakupili przepiękne prace dzieci, rodziców i  nauczycieli oraz kosztowali pyszne ciasta.Zebrane fundusze przeznaczone są na przyjemności  dzieci naszej szkoły.Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację naszego spotkania, za obecność , milutką atmosferę i  talent: manualny, aktorski i kulinarny.
  Małgorzata  Malinowska - Idasiak - koordynator uroczystości.

                                                                               

 • Warto pomagać !!!
  We wrześniu  w Szkole Podstawowej w Bargłówce powstało „Szkolne Koło Wolontariatu”. Głównym celem  jest aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Wolontariat rozwija zainteresowania uczniów, umiejętności społeczne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtujących kreatywność, odpowiedzialność, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka. Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie pomagać innym.Uczniowie chętnie biorą udział w akcjach prowadzonych na terenie szkoły i poza nią. Od początku roku szkolnego zorganizowaliśmy :
  *    zajęcia edukacji czytelniczej dla przedszkolaków;
  § 
  apel  pt.: „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”. W ramach akcji zbieraliśmy karmę dla zwierząt Gliwickiego Schroniska;
  § 
   pomoc koleżeńską;
  § 
  wsparcie organizacyjne na uroczystościach szkolnych i wywiadówkach np. powitanie gości, oprowadzenie po szkole, przygotowanie prezentacji , folderów, ulotek i informatorów;
  § 
  zajęcia integracyjne z " Ostoją" w Sośnicowicach pt. " Sprawni Inaczej";
  § 
  zbiórkę nakrętek „ Zakręć się dla Dawida”;
  § 
  paczki świąteczne  dla naszych kolegów i koleżanek z  Domu Dziecka w Gliwicach;§  porządkowanie terenu wokół Pomnika  Poległych Mieszkańców Bargłówki w I Wojnie Światowej;
  * Szkolne kółko " Maitri” zajmuje się " adopcją  na odległość dzieci z Afryki". Poprzez symboliczne zbiórki pieniężne dajemy szansę na poprawę warunków życia i dostęp do nauki afrykańskiej dziewczynce;
  *   na szkolne Jasełka zaprosiliśmy osoby samotne z Bargłówki.
  Słowami św. Jana Pawła II można podsumować te kilka miesięcy działalności :”Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”.
  Sabina Scholz - Michalik

 

 •  Szkoła  w Bargłówce realizuje " Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"
  W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa w Bargłówce jako jedyna w gminie  realizuje ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. ”Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa i  podkreślanie roli książki w życiu człowieka.
  Realizując projekt  zorganizowano wydarzenia promujące czytelnictwo  z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli m. in. :

       
  pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki;
      
  czytanie baśni i opowiadań dla przedszkolaków z Bargłówki;
      „ Wieczór z książką ”podczas którego odbyła się  prezentacja nowości książkowych oraz czytanie fragmentów książek przez rodziców i uczniów jako propagowanie wspólnego spędzania wolnego czasu;
   
  aktywny udział rodziców i nauczycieli w programie pt."Cała Polska czyta Dzieciom.

 • W ramach innowacji pedagogicznej RODZIC W SZKOLE ,,Warsztaty od Mamy i Taty'', lekcję ozdób świątecznych z masy solnej w klasie 1 poprowadziła Pani Justyna Rusin, mama Błażeja. Doradztwem i pomocą służyła Pani Anna Śliwińska. Dzieci ugniatały, formowały i ozdabiały z masy solnej bałwanki, choinki, serduszka, misiaczki , które przekażą dla zaproszonych gości na spotkaniu opłatkowym, jako DAR MAŁYCH SERDUSZEK .
  Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

 

 • Wyjątkowy dzień
  6-go grudnia zapanował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

 

listopad

 •  Dzieje Gliwic i wizyta w Domu Dziecka
  30.11. 2017r. klasa VII wraz z wychowawczynią Panią Danutą Paśnik i nauczycielem geografii Grzegorzem Czarnym uczestniczyła w wyjeździe do Gliwic.
  Na początku wycieczki uczniowie udali się na Wydział Geologii Politechniki Śląskiej, gdzie brali udział w lekcji muzealnej, podczas której poznali tajniki galowego umundurowania górniczego, dzieje geologiczne Gliwic i okolic oraz zapoznali się z różnorodnością minerałów i skał, jakie można oglądać w Muzeum Geologii Złóż.
  Następnie uczestnicy wyjazdu zwiedzali muzeum znajdujące się na terenie Zamku Piastowskiego, gdzie zapoznani zostali z dziejami historycznymi okolic Gliwic. Zobaczyli jak wyglądał wystrój dawnych śląskich mieszkań, tradycyjne stroje i znaleziska archeologiczne znajdowane w okolicy. W zasobach tych największe wrażenie zrobił szkielet mamuta oraz znaleziska z Bargłówki (Burgoneta- hełm z XVI w.).
  Kulminacyjna częścią wyjazdu była jednak wizyta w Domu Dziecka numer III w Gliwicach, gdzie uczniowie przekazali swoim rówieśnikom paczki mikołajkowe zawierające różnego rodzaju słodycze. Spotkanie miało na celu integrację oraz uwrażliwianie na los i potrzeby innych. Wychowankowie Domu Dziecka oraz ich opiekunowie dziękując za wizytę i prezenty wyrazili szczerą ochotę podtrzymywania tradycji mikołajkowej w przyszłym roku. Serdeczne podziękowania dla współuczestniczących w wyjeździe rodzicach, mamie: Tomka Salberta, Tomka Kałuży i Szymona Matysika za opiekę i zorganizowanie dojazdu.

 

 • W środę 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla uczniów klas IV – VII i młodszych swoich kolegów będących w świetlicy szkolnej.
  W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w "balową salę wróżb". Dyskotekowe tańce, gry i zabawy przeplatano konkursami i wróżbami. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, ustawiał buty w kierunku drzwi odkrywał  kubki, czy losował klucze. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
  Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
  Dziękujemy pani Marcie Dzwonek i pani Sabinie Scholz – Michalik opiekunkom Samorządu Uczniowskiego za pomoc w  zorganizowaniu tego andrzejkowego popołudnia.

 • 12.11.2017r w hali sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbyły się XVIII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w tenisie stołowym. Nasza szkołę , jak również miejscowość, reprezentowali Julia Moric i Kacper Rusin- uczniowie V klasy.Julia, ze względu na swój rocznik 2007, walczyła w grupie żaczek gdzie zdobyła WICEMISTRZOSTWO POWIATU. Dwa pojedynki wygrała gładko 3:0 , co pozwoliła jej dotrzeć do finału. W grze finałowej musiała jednak uznać lepszą formę przeciwniczki ale do domu wróciła z srebrnym medalem mistrzostw, pamiątkowym dyplomem oraz  z zapałem do dalszej pracy na treningach. Kacper w kategorii młodzik dzięki swojemu doświadczeniu i walce uplasował się na pierwszym miejscu podium, czyli zdobył MISTRZOSTWO POWIATU. Kacper otrzymał pamiątkowy puchar, medal i dyplom. Nagrody i satysfakcja zachęcają do dalszej pracy i poświęceń  na treningach. Organizatorem XVIII Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Gliwickiego był Powiat Gliwicki we współpracy z Samorządem Miasta Pyskowice oraz UKS „FENIKS” Pyskowice.
  Naszej WICEMISTRZYNI I MISTRZOWI GRATULUJEMY !!!
  Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi tenisa stołowego, które odbywać się będą  w naszej szkole we wtorki od 15:30.
  autor: J. Rusin

 

 • 14 listopada 2017 r. uczniowie pierwszej klasy mieli okazje być uczestnikami niecodziennej lekcji języka polskiego. Rolę nauczyciela dowodzącego grupą rodziców, przyjęła pani Roksana Cieślok, mama Nadii. Tematem przewodnim lekcji były wiersze polskiego poety  Jana Brzechwy. Błażej Rusin razem z mamą Justyna przedstawili wiersz pt. „Kwoka”, której dzieci zarzuciły brak gościnności i dobrego wychowania. Kacper Foit z mama Bernadetą pięknie wyrecytowali wiersz pt.„Kłamczucha”. Nasze pierwszaki zgodziły się , że „kłamstwo ma krótkie nogi” i może wyrządzić krzywdę innym. Filip Śliwiński z mama Anią w humorystycznej scence zaprezentowali wiersz pt. „Leń”. Koledzy  koleżanki Filipa wiedzą już , że „praca popłaca”. Emilia Kwaśny z mamą Małgosią w różowych sukienkach przedstawiły wiersz „Samochwała”. Dzieciaki doszły do wspólnego wniosku, że lepiej kogoś chwalić niż samemu się przechwalać.  Na koniec podzieleni na cztery grupy, nasze dzielne pierwszaki udzieliły rad wychowawczych bohaterom wierszy Jana Brzechwy. Bardzo dziękujemy mamom za trud włożony w przygotowanie tej niesamowitej lekcji. Uczniowie ocenili pracę mam na „ 6”.
  autor: J. Rusin

 

 • Bezpieczny Internet – szkolenie dla rodziców
  Współczesny świat wymaga od dorastających dzieci i młodzieży znajomości nowych technologii. Dzieci chłoną wszelkie nowinki technologiczne, jednak najważniejszym i najczęściej używanym narzędziem pozostanie Internet. Internet jest kopalnią wiedzy, miejscem rozrywki i kontaktu z przyjaciółmi, placem zabaw. Niestety, wykorzystywany nieostrożnie może okazać się destrukcyjnym przyjacielem. W związku z tym w naszej szkole podczas spotkania 14 listopada zostało zorganizowane szkolenie dla rodziców, którego głównym celem była profilaktyka cyberprzestępczości (pedofilia on-line, nękanie rówieśników złośliwymi i krzywdzącymi wpisami w serwisach społecznościowych i forach dyskusyjnych) oraz zapobieganie uzależnieniom. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywne uczestnictwo w szkoleniu.

 

 • Dzień Niepodległości
  8 listopada bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Bargłówce miał miejsce uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica tego wydarzenia,  a w przyszłym roku będziemy obchodzić szczególną datę - 100 lat jak żyjemy w Niepodległej Polsce. W uroczystości  brała udział cała społeczność szkolna. Uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami przygotowywali symbole narodowe. Klasy starsze własnoręcznie wykonały kotyliony o barwach narodowych.  Wybrani przedstawiciele klas III - VII brali udział w części artystycznej odgrywając scenki lub recytując wiersze o tematyce patriotycznej. Na szczególną uwagę zasługuje moment, w którym odbywa się dialog pomiędzy wnuczkiem a dziadkiem. Wnuczek pyta dziadka  z ciekawości, dlaczego do takiej sytuacji doszło, że Polska przez 123 lata była pod zaborami a później odzyskała Niepodległość.  Dziadek musiał się trochę natrudzić, żeby wytłumaczyć te zawiłe losy naszego kraju. Nie brakowało również pieśni patriotycznych, które chętnie były śpiewane przez wszystkich uczestników. Na uwagę zasługuje przygotowana dekoracja sali i stroje wykonawców. W ostatniej części został przeprowadzony mini quiz podsumowujący wiadomości historyczne tego okresu.  Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor dziękując wszystkim za przygotowanie tej uroczystości.

październik

 • Jesienne spotkanie integracyjne
  Dnia 25 października 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne, w którym wzięli udział goście z Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach.
  Po uroczystym przywitaniu uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali krótki program artystycznym pt. „Cztery Żywioły”.   W związku z udziałem klasy trzeciej w Programie Ogólnopolskim  ,,Zdrowo jem, więcej wiem” została przeprowadzona lekcja pokazowa wraz z quizem, po której  odbyła się degustacja owoców i warzyw promująca zdrowe odżywianie.  W dalszej części spotkania uczniowie klasy pierwszej i trzeciej razem z gośćmi przygotowywali jesienne kompozycje z darów lasu przyniesionych przez młodszych kolegów i koleżanki. Na zakończenie spotkania, które przebiegało w niezwykle milej atmosferze wszyscy zostali poczęstowani przepysznym ciastem przygotowanym przez mamy naszych uczniów.

 • Magiczny poranek
  20 października naszą szkołę odwiedził iluzjonista Mario. Wszyscy z zapartym tchem œśledzili jego sztuczki, a wybrani uczniowie mogli na chwilę wcielić się w rolę asystentów pana Mario i przy użyciu magicznego zaklęcia: "Czary mary, hokus pokus, a psik!" mogli wyczarować jakiśœ przedmiot lub spowodować jego zniknięcie. Było bardzo miło i wesoło. Mamy nadzieję, że pan magik wkrótce znów zawita w naszej szkole.

 • Dnia 13 października br. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku uczniowie złożyli swoim nauczycielom życzenia i podziękowania za przekazaną wiedzę. Później odbyła się przygotowana przez Samorząd Uczniowski gala wręczenia nauczycielskich Oskarów – uczniowie nominowali swoich nauczycieli w filmowych kategoriach. A oto zwycięzcy:

  ·         aktor pierwszoplanowy – ks. proboszcz Józef Sklorz

  ·         aktorka drugoplanowa – p. Marta Matuszewska, p. Ewa Śnieżek, p. Ewa Szombera

  ·         najlepszy scenariusz – p. Danuta Paśnik-Rybińska

  ·         efekty dźwiękowe – p. Marcin Kubala

  ·         animacja – p. Alicja Walus-Wspaniały

  ·         scenografia – p. Anna Halder

  ·         reżyseria – p. Krzysztof Zawadzki

  ·         debiut roku – p. Grzegorz Czarny

  ·         aktorka komediowa – p. Sabina Scholz-Michalik

  ·         montaż – p. Bogusława Pawliczek

  ·         efekty specjalne – p. Małgorzata Malinowska-Idasiak

  ·         film krótkometrażowy – p. Dariusz Łabaj

  ·         aktorka dramatyczna – p. Anna Gold Cywińska

  ·         całokształt twórczości – p. Ewa Giedrys-Krysa

  ·         Oskar honorowy – p. Dyrektor Sylwia Langer.

 • Pasowanie na „Rycerza” Pierwszej Klasy
  1
  2 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Bargłówce, odbyło się nietypowe, bo w baśniowej scenerii pasowanie na „Rycerza” Pierwszej Klasy. Czternastu uczniów przywdzianych w stroje krasnoludków po pomyślnym wykonaniu trzech prób – zagadek dotyczących książek, odpowiadaniu w języku chińskim oraz teście sprawnościowym, przyjęło z ręki Królowej – pani Dyrektor Sylwii Langer, Rycerskie Pasowanie na Ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali birety, stając się tym samym pełnoprawnymi „rycerzami” szkoły. Wydarzeniu towarzyszyła Czarownica – wychowawczyni, pani Małgorzata Malinowska - Idasiak (pomysłodawczyni przedsięwzięcia), rycerz oraz wróżki. Nie zabrakło przedstawiciela Gminy Sośnicowice, reprezentowanym przez pana Dyrektora Grzegorz Klyszcza, który inaugurację zwieńczył hojnymi prezentami. Na widowni zasiedli nauczyciele, pozostali uczniowie oraz rodzice, którzy dołożyli wszelkich starań, by ten dzień obfitował w przeróżne pyszności. Szczególne podziękowania należą się panu Burmistrzowi Marcinowi Stronczek, jego przedstawicielowi – panu Grzegorzowi Klyszcz, którzy uatrakcyjnili ten dzień przepięknymi upominkami.
  autor: Roksana Cieślok

 

 • Poznajemy tajemnice kosmosu
  10 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Bargłówce wybrali się na wycieczkę do niesamowitego Planetarium w Chorzowie. Sama sala, na której lektor prowadził zajęcia na temat gwiazdozbiorów oraz słońca wywarła na nas spore wrażenie. Dowiedzieliśmy się, że dzięki specjalnemu urządzeniu o nazwie planetarium jest możliwość przekazywania obrazów na całą salę. Samą nazwę tego miejsca zawdzięczamy właśnie temu przyrządowi. Tak jak zostało to wcześniej wspomniane, uczniowie poznali wygląd różnych gwiazdozbiorów oraz nauczyli się je rozróżniać, a także dowiedzieli się jak bardzo zmienia się kierunek i umiejscowienie słońca podczas różnych pór roku, biorąc pod uwagę godzinę oraz kierunek. Astronomiczne wiadomości niezmiernie nas zaciekawiły i bardzo nam się podobały. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
  autor: Maja Hyrsz klasa VII

 • Turniej pomiędzy kropelkami deszczu
  Mimo niesprzyjającej pogody w dniu 05.10.br został rozegrany turniej „Rzucanki siatkarskiej” o puchar naszej szkoły. Drużyny do zawodów wystawili rodzice, uczniowie i nauczyciele. Pierwszy mecz rozegrali rodzice i  uczniowie. Po wyrównanej walce  uczniowie wygrali w setach 1:2. Kolejne spotkanie rozegrali rodzice z nauczycielami. Mecz  zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść nauczycieli.
   O puchar szkoły ostatecznie walczyli uczniowie i nauczyciele. Po dwu setowym meczu zwycięzcami zostali i puchar otrzymali nauczyciele. Dyrektor szkoły, Pani Sylwia Langer, wręczając puchary, podziękowała wszystkim uczestnikom zawodów; rodzicom za udział w zawodach mimo nieprzychylnej aury pogodowej, uczniom za bardzo dobra grę, mimo, że byli najmłodszymi uczestnikami
  i nauczycielom. Rodzice (zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju) zapowiedzieli rewanż w przyszłym roku.

 • 02.10.2017 – DZIEŃ CHŁOPAKA
  Dnia 2 października br. odbył się w naszej szkole apel z okazji „Dnia Chłopaka”. Z tej okazji dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego wsparte przez żeńską część klasy VI złożyły chłopcom przekorne, ale bardzo serdeczne życzenia oraz wręczyły słodkie upominki. Ponadto zadbały o to, aby chłopcy wyglądali tego dnia wyjątkowo i elegancko i obdarowały ich własnoręcznie przygotowanymi imiennymi krawatami.

wrzesień

 • 25.09.2017 – Wybory do Samorządu Uczniowskiego
  Dnia 25 września br. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyboru reprezentantów swojej społeczności. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego już  na kilka dni przed głosowaniem przygotowali plakaty prezentujące ich wizję pracy Samorządu oraz pomysły na wydarzenia, jakie chcieliby w szkole zorganizować. W głosowaniu wzięły udział wszystkie klasy, frekwencja dopisała. Po przeliczeniu wszystkich, prawidłowo wypełnionych kart skład Samorządu przedstawia się następująco: 

  Przewodnicząca - Maja Hyrsz - klasa VII
  Zastępca - Julia Moric - klasa V
  Skarbnik - Julia Kowalska klasa V


 

 • Bezpieczny tydzień
  Dbając o prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo uczniów w dniach 18 – 22 września zorganizowany został w naszej szkole „Bezpieczny Tydzień”. Do realizacji zostały zaplanowane działania zarówno dydaktyczne jak i wychowawcze, mające na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa uczniów na drodze, w domu i szkole. We wtorek podczas apelu uczniowie obejrzeli film z serii „Klub bezpiecznego Puchatka”. Po filmie odbyła się pogadanka  na temat „Co robić, aby być bezpiecznym?”.W czwartek odbył się próbny alarm ewakuacyjny i największa atrakcja tygodnia - wóz strażacki , który przyjechał do naszej szkoły. Panowie Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, ale także przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a uczniowie mieli możliwość zobaczenia wozu strażackiego od wewnątrz.


 • Witaj Szkoło!
  4 września 2017r. rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. Powitaliśmy uczniów, którzy przyszli do naszej szkoły pierwszy raz - pierwszoklasistów. Zgodnie z tradycją zostali obdarowani słodkimi upominkami - rogami obfitości, które zostały im wręczone przez Panią dyrektor i wychowawczynię klasy pierwszej Małgorzatę Malinowską - Idasiak.  Po akademii uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, a następnie w szkole została odprawiona polowa msza święta podczas, której zostały poświęcone tornistry pierwszoklasistów.

>

 Powrót na górę strony